העמותה לקידום הספורט היא עמותה רשומה ללא מטרות רווח. העמותה שמה לה למטרה לחזק ספורט עממי בקרב נשים והיא פעילה החל משנת 2008 ופועלת בכל רחבי הארץ.

הפרויקטים העיקריים של העמותה מבוססים על שלושת המישורים בהם היא מבקשת לפעול:

  • ספורט
  • העצמה
  • קהילה

מטרתם הינה קידום ערכי העמותה בקרב ילדים, נוער, מבוגרים ואוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

פעילות העמותה כיום:

1. ליגת הכדורסל – חמש ליגות כדורסל שונות לגילאי יסודי, חט"ב, תיכון, מדרשות ונשים.קבוצות

2. ריצה – קבוצות ריצה לכל הגילאים הנפגשות על בסיס שבועי כחלק ממסגרת הפעילות בליגות. משתתפים מתוך הקבוצות נרשמים יחד למרתון ירושלים תחת חסותה של העמותה.

פעילות ליגת הכדורסל מתקיימת ב:
  • 17 חטיבות ביניים
  • 15בתי ספר יסודיים
  • 14 חטיבות עליונות
  • 8 מדרשות
  • 5 קבוצות נשים

העמותה לקידום הספורט מפעילה ספורט עממי לנשים בכל המגזרים- נשים חילוניות, דתיות-לאומיות, חרדיות ואף נוצריות או מוסלמיות. ישנן נשים מאוכלוסיות שונות המשחקות יחד באותה קבוצה, וישנן שמשחקות בקבוצות נפרדות המותאמות למגזר מסוים וערכיו.

מטרות התוכנית:

1. חיזוק בריאות הנפש והגוף בקרב נשים, נערות וילדות.

2. עידוד התמדה בתנועה וכושר בקרב ילדות, נערות ונשים.

3. שימוש במשחק כדורסל ככלי חינוכי וערכי.

4. שינוי תפיסות חברתיות בנוגע לספורט נשים בכל הגילאים.

התכנית שמציעה העמותה לקידום הספורט היא הטמעה של פעילות גופנית משמעותית ובעלת ערך לבריאותן של נשים מגיל צעיר תוך שימת דגש על ספורט עממי לילדות, נערות ונשים. התכנית מהווה בסיס חשוב לחברה כולה בשל הערכים הנלווים לפעילות גופנית זו ועשויים להוביל להעלאת בטחון עצמי לנשים,

העמותה לקידום הספורט מציעה תכנית ספורט לנערות וילדות בדגש חברתי וחינוכי. בשונה מספורט אישי שאינו מחויב לקבוצה, העמותה לקידום הספורט מציעה משחק קבוצתי אשר נותן יותר מוטיבציה ליחיד כחלק משלם, מייצר מחויבות לקבוצה, מחייב התמדה ומייצר קשרים בין אישיים. עוד יתרון בולט למשחק בקבוצה היא האפשרות ללמידה אישית דרך חברות הקבוצה ולמידה מהקבוצה דרך התבוננות על כל אחת ואחת.

נשים שעוסקות בספורט מדווחות על שיפור באיכות החיים בזכות יכולת תנועה ושיפור הכושר, תחושת בטחון שגדלה וזמן שמוקדש לעצמן בלבד. עוד מדווחות הנשים על שיפור בבריאות הנפשית והפיזית. נערות מספרות שזה מקום לשחרר מתח ולחץ, להירגע מסדר יומן עמוס המבחנים והמטלות והזדמנות לבלות עם חברות בצורה כיפית ונעימה.

ילדות רואות באימון הכדורסל זמן כיף להוציא אנרגיה ולהיות עם חברות. משחק הכדורסל נחווה כספורט חוויתי, מהנה ואינטראקטיבי עבור המשחקות. כולן מתארות חוויות של הצלחה שהופכות את המשחק למרגש עבורן.